O sklepie

Historia firmy „Hobbysta”, to historia człowieka, który ją założył. Zaczęło się w 1962 roku, kiedy to z okazji I Komunii Świętej od przyjaciela mojego ojca otrzymałem w prezencie akwarium i kilka rybek. Akwarystyka stała się wówczas moją pasją, która wypełniła moje życie zawodowe.

 

W 1965 roku zapisałem się do sekcji młodzieżowej tyskiego oddziału Polskiego Związku Akwarystów, a po ukończeniu 18 roku życia stałem się jego pełnoprawnym członkiem. Tutaj spotkałem wielu ludzi – pasjonatów, od których nauczyłem się jak rozmnażać ryby, kitować a później kleić akwaria, robić grzałki solne i takie różne rzeczy …

 

W latach 70-tych oddział tyski zrzeszał 150 osób i był przodującym w Polsce. W tym miejscu mam ochotę się rozpisać o tych ludziach, o wystawach i konkursach które organizowaliśmy, o czasach pełnych społecznego zapału, ale jak to mówią „to se ne vrati” - więc dalej konkretnie.

 

W lipcu 1981 roku rozwiązałem umowę o pracę z zakładem państwowym i otworzyłem sklep zoologiczny, prowadząc równolegle hodowlę ryb ozdobnych. W roku 1988 hodowla była na tyle rozwinięta, iż zacząłem eksportować ryby do Niemiec. Od 1992 roku zajmuję się również hurtową sprzedażą artykułów zoologicznych. W 1997 roku Hobbysta wprowadził się do nowej siedziby w Tychach przy ulicy Przemysłowej 55. W tym też miejscu działamy do dziś.

 

W 2001 roku „Hobbysta” zaprzestał działalności w zakresie eksportu i importu ryb ozdobnych. W to miejsce powstała nowa firma „Hobbysta Junior”. W 2005 roku została rozbudowana hodowla ryb i przeniesiona na teren gospodarstwa rolnego w Nowej Woli.

 

W chwili obecnej „Hobbysta” prowadzi sprzedaż detaliczną w 3 sklepach detalicznych oraz dystrybucję hurtową w siedzibie firmy w Tychach i na giełdach zoologicznych w Gliwicach i Łodzi (szczegóły w dziale kontakt). Jesteśmy importerem i  przedstawicielem na Polskę znanej na całym świecie Firmy Resun, producenta artykułów akwarystycznych. Oferujemy także szeroką gamę produktów zoologicznych: pokarmów, preparatów i akcesorii dla : psów, kotów, ryb, ptaków, gryzoni, gadów. Jako wieloletni dystrybutor renomowanych firm polskich i zagranicznych, między innymi: Aquael, AquaSzut, Tropical, Zoolek, Tetra, Juvel, Sera i wielu innych, jesteśmy sprawdzonym i wiarygodnym partnerem handlowym dla odbiorców i dostawców .

 

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą mojej firmy i życzę Państwu zadowolenia z współpracy z hobbystą.